Co oznacza taki problem z odczuwaniem jakichkolwiek emocji?

Witam, mam problemy z odczuwaniem emocji. Dzieląc je na gniew, smutek i radość czuję tylko te ze spektrum gniewu. Zdarzenia bardzo intensywne np. śmierć bliskiej osoby, czy wygrana na loterii nie powodują u mnie żadnych emocji. Nie mam problemów z ocenianiem stanu emocjonalnego innych osób.

Pisze Pan, że odczuwa Pan tylko te emocje, które są zaliczane do nieprzyjemnych. Zachęcam do przyjrzenia się temu. Czy tak było zawsze? Jeśli nie, to kiedy to się zaczęło? Jak Pan to zauważył? Czy bywało inaczej? Jak to bywało z wyrażaniem emocji w Pana rodzinie? Pytań jest wiele. Może Pan to rozważyć sam lub w pracy terapeutycznej. Pozdrawiam. Joanna Marciniak