Co oznacza taki rwący ból pod kolanem?

Witam jestem kobietą i mam 25 lat. Od około 2 latach męczy mnie rwący ból pod kolanem. Noga nie puchnie natomiast jest to uczucie przypominające cały czas naprostowaną/naciągniętą nogę. Jest tak w dzień i w nocy, przy chodzeniu, siedzeniu czy staniu. Krew w porządku, D-Dimery też cholesterol podniesiony o 19 punktów ale nie groźny. Za kazym razem zbólem udawałam się do ortopedy ale wszytskie żyły czyste, w trakcie bólu wykonałam badanie doppler - nic nie wykazało. Rezonans magnetyczny kolana również nic. Bardzo się boje że jest to cos poważnego nawet rehabilitacja nic nie dała. Podczas siedzenia i zgięcia pojawia się uczucie rozpierania i tak jakbym w zgięciu trzymała gąbkę oraz uczucie naciągania lub uciskania pod kolanem. Cały czas czuje te nogę nawet jak jest opuszczona, a przy podnoszeniu uczucie naciągania. Od kilku lat lecze się na zaburzeniaa lękowe, DDA i depresję ale chciałabym aby ktoś ocenił mnie nie przez pryzmat tej choroby i bólów somatycznych. Zaczynam bac się o każdy dzień, że może być to zakrzepica. Czasami ból promieniuje do pachwiny Prosze o pomoc.

Szanowna Pani,

wskazana jest konsultacja neurologiczna, szczegółowa diagnostyka, takie problemy mogą być spowodowane zapaleniem nerwu kulszowego lub ucisk to powoduje rwę kulszową ból, który może promieniować do pachwiny, pod kolanem, udo, podudzie i do stopy, przyczyną są stany zapalne w obrębie kręgosłupa, napięte mięśnie. W takim przypadku pomocne są ćwiczenia rozciągające, joga, pływanie, ogólny zdrowy styl życia. Zalecana jest psychoterapia jako leczenie zaburzeń depresyjnych i lękowych równolegle z farmakoterapią, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś