Co oznacza taki wynik badań kręgosłupa u 44-latki?

prosze o interpretacje wyniku: zniesiona lordoza lędzwiowa z niewielkim kyfotycznym ustawieniem trzonów.Wielopoziomowe złamania trzonów :kompresyjne ze znacznym obniżeniem wysokości z towarzyszącym obrzękiem szpiku w trzonach L2,L4.Trzony L1,L3,L5 również o obniżonej wysokości z ugięciami blaszek granicznych.W trzonie L5 cechy rozlanego obrzęku szpiku,w pozostałych trzonach jedynie linijne,podblaszkowe.Po podaniu środka kontrastowego wzmocnieniu ulegają trzony L5,L4,L2.Nasilona przebudowa tłuszczowa trzonów.Th12-L2 szerokopodstawne uwypuklenie krążków m-k modelują światło zachyłków bocznych.Zwężenie lewych otworów m-k.L2-L5 wyostrzenia krawędziowe trzonów współistniejące ze zmianami zwyrodnieniowymi w syawach m-k powodują znaczne zwężenie zachyłków bocznych obustronnie oraz zobustronne zwężenia otworów m-k.Zmianom towarzyszą niewielkie dwuboczne uwypuklenia krążków m-k.Możliwe wielopoziomowe konfliktowanie struktur nerwowych L5/S1 wyostrzenia ostofitarne trzonów i stawów m-k zweżaia zachyłki boczne i otwory m-k obustronnie (L

Szanowna Pani, wszystko jest w opisie: kompresyjne złamania trzonów kręgów, przepuklina krążków międzykręgowych zwężająca otwory międzykręgowe oraz zmiany zwyrodnieniowe. Szkoda że nie napisała Pani z jakiego powodu badanie zostało wykonane, proszę skonsultować się z neurochirurgiem