Co oznacza taki wynik badania MR głowy u 20-latki?
Co to oznacza? Badanie MR głowy. W istocie białej obu półkul mózgu widać drobne ogniska degeneracyjne. Taką formę najczęściej mają zmiany naczyniopochodne. Wszystkie osiągnęły już rezydualny etap swojej ewolucji. Nie wykazują ograniczeń dyfuzji. Poza tym tkanki i przestrzenie płytowe mózgowia są prawidłowe.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Wynik ten musi być interpretowany w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta - najlepiej przez lekarza kierującego na badanie.