Co oznacza taki wynik badania MR u 49-latka?

Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa pogłębiona. Kość krzyżowa położona nieco poziomo. Niewielkie, prawoboczne skrzywienie tego odcinka kręgosłupa. Duże przepukliny dotrzonowe w blaszkach granicznych kręgów. Uogólnione uwypuklenia tarcz mk L2-3, L3-4 i L4-5, które w zróżnicowanym stopniu zwężają otwory korzeniowe i modelują worek oponowy. Okrężna wypuklina tarczy L5-S1 z kompresja korzeni nerwowych w zwężonych kanałach mk, większą po str. prawej. Osteofity na krawędziach kręgów. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach mk. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych. Wysokość i struktura kręgów zachowana. co to oznacza? prosze o odpowiedz.z góry dziękuje.

witam, uwypuklenia tarcz m-k mogą powodować objawy bólowe i inne zaburzenia neurologiczne, proszę omówić leczenie z neurologiem