Co oznacza taki wynik badania poziomu kwasu moczowego?

Witam w badaniu kwasu moczowego z krwi wyszedł mi wynik 6,9mg/dl, badanie było zrobione ponieważ czuje czasami taki bardzo lekki rwący ból w prawym paluchu gdy mocno i nagle nim poruszę zwłaszcza w zimnie oraz takie jakby chrupanie i mam wrażenie, że także w prawym kciuku. Czy to możliwe, że jest to początek dny moczanowej oraz co powinienem zrobić?

Witam,

wskazana wizyta stacjonarna z wynikiem u specjalisty reumatologa który zleci dodatkowe badania obrazowe, laboratoryjne oraz leczenie.

Co najważniejsze proszę dużo pić wody aby zapobiegać zagęszczaniu moczu krystalizacji soli kwasu moczowego w kanalikach nerkowych.

Pozdrawiam