Co oznacza taki wynik MR kręgosłupa u 47-latki?

Wynik badania MR kręgosłupa L-S bez kontrastu 1) Lordoza lędźwiowa pogłębiona, niewielka skolioza. Tendencja do tyłozmyku na poziomie L2/L3. 2) Zmiany zwyrodnieniowe krążków m-k L2/L3, L3/L4, L5/S1 z niewielkim obniżeniem ich sygnału i wysokości. Pozostałe krążki o zachowanej wysokości i sygnale. 3) Początkowe zmiany zwyrodnieniowe pod postacią tworzącej się osteofitozy krawędziowej. 4) Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów pogranicza Th/L z obecnością guzków Schmorla. 5) Zmiany zwyrodnieniowe typu Modic I i w otoczeniu przednio-górnej krawędzi trzonu L3. Trzony o zachowanej wysokości, ustawione w osi. 6) Na poziomie L2/L3 i L3/L4 bulging krążka m-k z modelowaniem worka oponowego, z wpuklaniem się w kierunku otworów m-k oraz z obustronnym zwężeniem zachyłków bocznych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tych poziomach 10mm. 7) Na poziomie L4/L5 szerokopodstawne uwypuklenie krążka m-k z modelowaniem worka oponowego oraz z obustronnym spłyceniem zachyłków bocznych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie 11,7mm. 8) Na poziomie L5/S1 niewielka centralna wypuklina krążka m-k. Wymiar strzałkowy kanały kręgowego na tym poziomie 11mm. 9) Na pozostałych poziomach cech stenozy kanały kręgowego i otworów m-k nie uwidoczniono. 10) Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale

Szanowna Pani, głównie wynik dotyczy zmian zwyrodnieniowych i wypuklin krążków międzykręgowych. Może być wskazane leczenie chirurgiczne