Co oznacza taki wynik MRI głowy?
witam , mam wynik MRI głowy. Nie wiem co to oznacza? Widoczne liczne zmiany ogniskowe o charakterze plak demielinizacyjnych nadnamiotowo, bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego i procesu rozrostu. Podnamiotowo nie widać jednoznacznie wyróżniających się zmian ogniskowych.Obraz zmian nadnamiotowych podobny jak w poprzednim badaniu MR bardzo proszę o informacje

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Szanowna Pani, bez znajomości Pani stanu klinicznego nie jestem w stanie pomóc. Wynik należy zawsze omawiać znając kontekst kliniczny pacjenta. Pozdrawiam