Co oznacza taki wynik MRI u 44-latki?

Badanie MRI wykonane w sekwencji SE i IR, obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło w istocie białej okołokomorowej lewej półkuli mózgu cztery ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych, w tym w sekwencji FLAIR. Trzy z nich osią długą skierowane są prostopadle do ciała modzelowatego. Obraz może odpowiadać ogniskom demielinizacyjnym. Poza tym mózg, móżdżek i pień mózgu bez zmian ogniskowych. W sekwencji DWI nie stwierdza się cech restrykcji dyfuzji. Kompleksy nerwów VII i VIII obustronnie prawidłowe w obrazie MR. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten może być interpretowany jedynie w odniesieniu do całościowego obrazu neurologicznego pacjenta. Radziłbym skonsultować się z lekarzem który kierował Panią na to badanie.