Co oznacza taki wynik rezonansu głowy 42-letniej kobiety?
Proszę o wytłumaczenie badania rezonansu głowy ....w istocie białej okolokomorowej oraz na pograniczu korowo podkorowym hyperintensywne ogniska w sekw.T2 iT2 flair wielkości do 8 mm odpowiadające zmianom naczyniopochodnym. Poszerzenie przestrzeni okolonaczyniowych virchowa Robina. Tkanka mózgowa o prawidłowej intensywności sygnałów, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nie przemieszczony, asymetryczny z przewagą prawej komory bocznej- rozwojowo?.... proszę o info

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, zmiany naczyniopochodne powstają w wyniku zaburzeń krążenia krwi w naczyniach krwionośnych mózgu. Wynik powinno się interpretować znając stan kliniczny pacjenta