Co oznacza taki wynik rezonansu magnetycznego u 22-latka?

Witam, dziś dostałem wynik rezonansu magnetycznego, 4 lata temu miałem wykonywaną rekonstrukcję więzadeł ACL, a 1,5 miesiąca temu miałem uraz kolana, po którym zdecydowałem się wykonać MR. Oto wynik (w skrócie): ACL,pośrednie cechy częściowego uszkodzenia stentgraftu okol.wlotu udowego(zmiany obrzękowe w jego rzucie). Obrzęk kostny kłykcia bocznego k.udowej i tylnej części nasady piszczeli.; więzadło krzyżowe tylne i poboczne o zachowanej ciągłości; Drobne szczeliny na tylnej powierzchni rogu tylnego łąkotki bocznej(uszk.IIst.) Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie co to może oznaczać.

Szanowny Panie, jak w opisie, doszło do uszkodzenia stentgraftu plus występuje obrzęk kłykcia kości udowej jako powikłanie urazu

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym z wynikiem udać się na konsultację ortopedyczną. Pozdrawiam.