Co oznacza te sformułowanie w opisie TK?

Witam Co oznacza zdanie w opisie TK jamy B.i miednicy.(W otoczeniu tętnicy krętniczo okrężnej kilka węzłów chłonnych o śr do 6mm nie spełniających patolog.powiększenia). Pytanko dlaczego powstają te węzły? I gdzie znajduje się tętnice kręt.-okręzna. DZIEKUJE.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogą być one powiększone np ze względu na infekcję w obrębie przewodu pokarmowego. Pozdrawiam.