Co oznacza ten ból stopy u 25-latki?

Dzień dobry, Od kilku tygodni boli mnie stopa (wierzch stopy). Podejrzewam, że wynika to z tego, że krzesło spadło mi na stopę. Pojawiła sie wywęszy opuchlizna. Potem krótka przerwa i na początku był to lekki dyskomfort, a teraz utrudnia mi to normalne chodzenie. Największy ból występuje rano po wstaniu, albo po dłuższej przerwie w chodzeniu, czasami po kilku minutach chodzenia ustępuje a czasami się pogarsza. Stopa boli najczęściej przy zgięciu grzbietowym/opuszczaniu palcu w dół, po przejechaniu ręką wzdłuż stopy, a nie przy samym ucisku. Od kilku dni ból promieniuje wyżej w stronę piszczela. Czy w tej sytuacji neurolog będzie odpowiednim wyborem czy powinnam udać się do innego specjalisty?

Witam,

z opisu wynika, że był to uraz, najlepszym rozwiązaniem jest specjalista ortopeda lub fizjoterapeuta który wykona badanie fizykalne stopy i w razie nieprawidłowości zleci odpowiednią diagnostykę obrazową po której zaleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam