Co oznacza ten ból w nadbrzuszu u 20-latka?

witam , ostatnio w tłusty czwartek zjadłem 5 pączków i potem zjadłem pizze. Po tłustym czwartku budzę sie rano z silnym bólem brzucha. Myślalem ze to moze skurcz wątroby lub żoładka. ale niepokoi mnie to że ten bół trwa od 4 dni i ten ból pojawia się co jakiś czas w odstępach czasowych. ten ból zlokalizowałem w nadbrzuszu . nie wiem co to może być . czy to groźne?

Dzień dobry,

w opisanych objawach wskazana wizyta u lekarza rodzinnego który wykona badanie podmiotowe i przedmiotowe zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną i w razie stwierdzenia nieprawidłowości zleci również badanie obrazowe USG j.brzusznej.

Przed wizytą można wykonać podstawowe badania laboratoryjne który będą pomocne na pierwszej wizycie CRP, morfologia z rozmazem, lipidogram, ALAT, GGTP, badanie ogólne moczu.

Pozdrawiam