Co oznacza ten fragment CT?
Jestem kobietą, mam 71 lat. Proszę uprzejmie o wyjaśnienie niepokojącego mnie fragmentu wyniku CT głowy (do neurologa mam termin dopiero na 2 grudnia): Drobne ogniska obniżenia gęstości w zakresie istoty białej okołokomorowej obu półkul mózgu i w lokalizacji jąder podkorowych przemawiają za przebytymi zmianami naczyniopochodnymi.

KOBIETA, 71 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
Szanowna Pani, zmiany naczyniopochodne świadczą o niedokrwieniu tkanki mózgowej najczęściej wynikającym z mikroudarów