Co oznacza ten obraz morfologii u rocznego dziecka?

Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań. Córka 13 miesięczna, badania krwi przy okazji bilansu roczniaka. Podaje wartości odbiegające od normy: % neurocytów 12,3% (35-55) % monocytów 17,8% (2-7) Liczba neurocytów 0,72 (1,50-8,50) Liczba monocytów 1,04 (<0,8) Rozmaz mikroskopowy: Granulocyty segmentowane 13% (35-55) Monocyty 18% (2-7). Dodam, że dokładnie 7 dni wcześniej dziecko szczepione było sczepionka MMR. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Neutropenia jak najbardziej może występować po szczepieniu , jak i po infekcji np wirusowej. Nie są to wyniki do niepokoju. Warto skonsultować ze swoim pediatrą na bilansie , jeśli by coś się działo niepokojącego można powtórzyć morfologię za tydzień.