Co oznacza ten rezonans odcinka lędźwiowego kręgosłupa?

Witam chcialabym sie wstępnie zorientowac co oznacza ten opis rezonansu odcinka ledzwiowego kregoslupa nim dostane sie do neurochirurga.....wiec tak... Zmiejszenie fizjologicznej lordozy os.sacrum acutum Wys.trzonów kręgów zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe na sasiadujacych ze soba krawedziach trzonów kręgów Na krawędziach L 2-3-4 obwodowa,tylna przepuklina-piotrusio-krazka miedzykregowego. Ucisk worka oponowego. Zwężenie otworow miedzykregowych obustronne. Ucisk nerwów rdzeniowych prawych. Na poziomie L 4-5 obwodowa tylna przepuklina -extrusio-krazka miedzykregowego. Ucisk worka oponowego. Zwezenie otworów miedzykregowych obustronne,intensywnie Ucisk nerwow rdzeniowych obustronnie. Przepuklina krążka L5/s1 w obrebie tkanki tluszczowej epiduralnej z cechami ucisku worka oponowego. Zwezenie kanałów miedzykregowych obustronnie. Ucisk n.rdzeniowych obustronnie. Badanie nie uwidoczniloobszarow nieprawidlowych sygnalow w obrębie stożka rdzenia i nici ogona. W obrrbie uwidocznionych struktur kostnych niestwierdzono obszarow destrukcji. Dodam ze juz 5 miesiac strasznie bola mnie nogi....juz 3 rodzaj tabletek przyjmuje ale nic niepomagaja....

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z lekarzem który kierował Panią na badanie.