Co oznacza ten ucisk w klatce piersiowej?

Witam, od 7 dni stosuje lek bibloc 1,25mg. Od dwoch dni (z przerwami) czuje ucisk na klatke piersiowa i uczucie jakby w okolicy jablka adama bylo cos z mojej prawej strony i blokowalo mi troche oddychanie. Wizyta u kardiologa za dwa miesiace dlatego potrzebuje pomocy co dalej.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry.

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu ustalenie przyczyny opisanych objawów aby wykluczyć np schorzenia sercowo naczyniowego lub innych schorzeń układu pokarmowego.

Lekarz pierwszego kontaktu jest tym lekarzem który do czasu wizyty u kardiologa zdiagnozuje objawy i zleci odpowiednie zalecenia np diagnostyczne lub konsultacje np laryngologa lub gastrologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk