Co oznacza ten wynik RTG u 21-latka?
Mężczyzna, 21 lat. Dzisiaj otrzymałem opis badania RTG klatki piersiowej. Prosiłbym o interpretację czy wszystko jest okej. Opis: Jamy opłucnowe wolne. Miąższ płucny bez świeżych zagęszczeń i zmian ogniskowych. Cień śródpiersia środkowego nieposzerzony. Wnęki nieposzerzone. Sylwetka serca w normie wielkości RTG.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Dzień dobry,
nie napisał Pan z jakiego powodu było wykonane zdjęcie RTG klatki piersiowej.
Interpretację opisu badania powinno być wyprzedzone badaniem przedmiotowym i podmiotowym oraz zapoznanie się z kliszą lub płytką badania a nie samym opisem.
Wskazane udanie się do lekarza celem omówienia badania oraz dolegliwości które spowodowały, że zostało zalecone badanie.
Pozdrawiam