Co oznacza TK lędźwi 27-latki?

Proszę o Intepretację KT kręgosłupa Lędzwiowgo. Badanie bez podania iv. środka cieniującego. Niewielkie obniżenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie L4/L5. Cechy niewielkiego bulgingdys na poziomie L4/L5/S1. Cechy stenozy wewnątrzkanałowej nie uwidoczniono. Ocena w kierunku przepukliny jądra miażdżystego najlepsza w MR. Drobne zagęszczenie utkania kostenego wielkości ok 4,5mm od przodu w kręgu L1 od strony prawej, łagodne. Powietrze w szparach stawów krzyżowo-biodrowych. W rzucie przydatków po stronie lewej struktura torbielowata wielkości 37mmx35mm.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane niewielki zmiany dyskopatyczne kręgosłupa oraz najprawdopodobniej torbiel jajnika. Pani dalsza diagnostyka i ewentualne leczenie zależą od pani objawów i obrazu klinicznego (w tym od celu badania). Najlepiej w tym celu udać się do lekarza prowadzącego.