Co oznacza TK u 73-latka?

Co wynika z wyniku badania tomografii komputerowej (kip przeglądowe oraz po dożylnym podaniu środka kontrastowego): W płucach zmiany o obszarze rozedmy. Głównie grzbietowo rozległe zmiany o obrazie włóknienia z towarzyszącymi przykręgosłupowo rozległymi rozstrzeniami oskrzeli. W segmencie XL obszar niedodmowo-bliznowaty oraz odcinkowo pogrubiała opłucna do 4mm. W segmencie VI L podopłucnowo guzek śr. 8,5 mm. Struktury anatomiczne śródpiersia przedstawiają się prawidłowo.Węzły chłonne wnęk i pach szer do 5mm-nie spełniają kryterium patologicznego powiększenia.

witam wynik interpretuje się znając cały kontekst, nie podano żadnych informacji klinicznych o stanie zdrowia pacjenta