Co oznacza ucisk po operacji przepukliny u 34-latka?

Witam Trzy miesiące temu miałem robiony zabieg wszycia siatki metoda laparoskopowa. Po 7 tygodniach wróciłem do pracy i od kilku dni zacząłem odczuwam z powrotem ucisk i lekki ból w miejscu przepukliny jak również lekkie wybrzuszenie. Niestety obawiam się najgorszego, że przepuklina wróciła. Czy drugi zabieg można wykonać również ta samą metodą i czy jeśli zrobię sobie wolne od pracy na jakiś czas jest szansa, że ból minie i sytuacja się poprawi?

Szanowny Panie, najpierw należy dokładnie określić co Panu dolega, proszę udać się do lekarza wykonującego zabieg