Co oznacza uczucie ciężkości w obrębie klatki piersiowej?

Witam. Od tygodnia czuję ból w klatce piersiowej, mam także uczucie jakby ktoś położył mi na niej kamień. Kiedy naprzykład się śmieję łapie mnie kaszel. Ból w klatce jest szczegolnie nasiolny kiedy leżę na prawej stronie, kiedy wstaję rano z łóżka lub jak siedzę. Czuję w niej też taki ucisk, nie kaszlę na codzień, jedynie wtedy gdy właśnie się śmieję... Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ew. poszerzenia diagnostyki. Konieczne jest w pierwszej kolejności wykluczenie chorób sercowo-naczyniowych i układu oddechowego.