Co oznacza uczucie ściskania w żołądku?

Witam, gdy wydluze przerwę pomiędzy posiłkami to gdy już zjem pojawiają się dziwne objawy ściska mnie żołądek i przełyk, czuje się zamulona i tak ciśnie mnie za oczami jak z głodu ale przecież dopiero co zjadłam. Podane objawy utrzymują się w sumie do końca dnia.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę oznaczyć sobie glukozę na czczo, potem również badanie OGTT. Nie podała Pani, jakie Pani robi przerwy między posiłkami - może są one za długie.