Co oznacza uczucie ucisku w przedniej części głowy na czole oraz ból kręgosłupa?

Chciałbym zapytać co może oznaczać uczucie ucisku na czubku głowy ( nieco bardziej z przodu ) ucisku na czole ( głównie między oczami ). Dodam że dokucza mi ciągle zatkany nos i spływanie takiej białej wydzieliny do gardła. Boli mnie także kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Co do ucisku to kiedy się położę objawy ucisku na na głowę mijają.

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą wynikać z zapalenia zatok. Należy ocenić nasilenie i dynamikę dolegliwości oraz pana cały stan kliniczny. Dolegliwości bólowe kręgosłupa nie nie mają najpewniej związku z pozostałymi dolegliwościami. Konieczne jest badanie i poszerzenie wywiadu. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu.