Co oznacza USG tarczycy 67-latki?
Bardzo proszę o interpretację wyników USG tarczycy:tarczyca miernie powiększona,jednorodna z licznymi zmianami guzkowymi i guzowatymi.PP-22x21x47mm V-11 ml PL-22x18x49mm V-10ml W dolnej części prawego płata niejednorodny guz śr.ok.17mm,bocznie hypoechogeniczne ognisko śr.ok.5mm. W górnej części płata prawego ogniska śr.3 i 5mm. Na granicy płata lewego i cieśni dwa ogniska lite śr.4 mm.W środkowej części płata lewego płynowy guz 11 mm śr. z niewielką litą komponentą tworzącą przegrodę.Zmiany ogniskowe bez wzmożonego przepływu.Okoliczne węzły chłonne nie są powiększone.

KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Na podstawie badania USG nie można określić złośliwości zmiany, a interpretacja musi być wykonana łącznie z obrazem klinicznym i wynikami badań hormonalnych. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego. Prawdopodobne też, że będzie konieczne wykonanie biopsji tarczycy.