Co oznacza utrata wagi u starszej osoby?

Witam.Moja babcia ma 78 lat.Od ok maja tamtego roku mocno zaczela tracic wage.Mowi ze skarzy sie na bole jak cos zje,ale badania miala,tzn sonde,brala cos przed tym badaniem,ale wciaz byly pozostlaosci w jelicie i badanie chyba nie wyszlo.Czy to juz taki wiek i tak musi tak byc by czy jest cos nie tak?Co mozna zrobic ?

Szanowna Pani, przyczyn może być wiele. W takim wieku należy przede wszystkim wykluczyć chorobę nowotworową