Co oznacza utrata węchu przy katarze?

Witam. Od wtorku dostałem lekki katar, w środę wieczorem się nasilił że straciłem węch w czwartek rano lekko węch odzyskałem po południu znowu straciłem, w piątek rano odzyskałem węch w miarę jakoś funkcjonowałem wieczorem znowu brak węchu jak mocno zaciągnę powietrze to troszkę coś czuć Jaka może być przyczyna. Od piątku mam krople nasometin?

Lek. Paweł Szadkowski

Osłabienie lub czasowa utrata węchu jest dość częstym objawem nieżytu nosa i zatok przynosowych.