Co oznacza uwypuklenie pępka?

Witam. Mam pytanie czy uwypuklony pępek to przepuchlina. Dodam mam 30 lat a już go mam odkąd pamiętam, ale teraz gdy przytyłem powiększył się ale też nigdy mnie nie bolał.

Lek. Paweł Szadkowski

Powiększony pępek to rzeczywiście najprawdopodobniej przepuklina, ale nie każda przepuklina pępkowa wymaga operacji. Jeśli nie ma Pan żadnych objawów, nie stanowi to powodu do niepokoju. Może Pan kiedyś na spokojnie umówić się na wizytę do lekarza i pokazać przepuklinę, najlepiej chirurgowi.