Co oznacza widoczne minimalne, uogólnione uwypuklenie krążka, które spłyca otwory mk?

Proszę o wyjaśnienie rezonansu. Obniżenie i odwodnienie tarczy Mk L5-S1. Widoczne minimalne,uogólnione uwypuklenie krazka, które spłyca otwory Mk z nieznaczna impresją korzeni S1 po stronie lewej.Uszkodzenie pierścienia włóknistego tego krążka.Nieduze prawostronne uwypuklenia tarcz L3-4 i L4-5 zwężają otwory korzeniowe po stronie prawej. Pozostałe krążki bez zmian zwyrodnieniowych.Stozek końcowy i nić ogona końskiego normosygnalowe, bez zmian ogniskowych.Wysokosc i struktura kregow zachowana.Dodam że mam pracę siedzaca. Od 3 lat raz na jakiś czas a ostatnio coraz częściej (co 2-3 tyg.) Łapie mnie nagły ból w części lędźwiowego kręgosłupa który uniemożliwia mi poruszanie się i chodzenie.Po 4 dniach leżenia w łóżku i zażywaniu leków przeciwbólowych ból puszcza i odblokowuje.Jak długo siedzę to kość ogonowa dokładnie w miejscu zakończenia boli nawet nie można usiąść.Jak dotykam ból jest b.duzy.Prosze o pomoc w wyjaśnieniu badania i poradę od czego bierze się ból w kości ogonowej i dlaczego kręgosłup nieraz mnie tak boli że nie mogę się poruszać.Dziekuje.Martyna Lat 36

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Zespół bólowy kręgosłupa jest bardzo złożonym problemem. Przyczyn bólów krzyża jest ok. 100, ale w 90% przypadków nie stwierdza się innych zmian poza zwyrodnieniami w kręgach i stawach międzykręgowych. Sugeruję udać się do lekarza neurologa w celu interpretacji wyniku łącznie z pani obrazem klinicznym i ewentualnego poszerzenia diagnostyki i leczenia.