Co oznacza wynik 33,21 igG u osoby po badaniu na boreliozę?

Witam moj maz robil wyniki na Borelioze wynik jest taki 33,21 igG a drugi 86,12 igM CZY ON JEST DOBRY

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan norm danego laboratorium, a te się różnią między sobą. Niemniej wydaje się, że oba wyniki, zarówno IgG jak i IgM są dodatnie. Jeśli badanie było wykonane testem elisa, należy powtórzyć badania dokładniejszą metodą - western blot. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż ocena wymaga korelacji z Pana objawami oraz oczywiście z tym, czy miał Pan kiedyś kontakt z kleszczem.