Co oznacza wynik analizy moczu u 29-latki?

Dzień dobry. Miałam wczoraj badanie moczu. Moje wyniki: Leukocyty: wykryto, 89ql (norma <39) Azotyny: wykryto Bakterie: 33526ql (norma <386) Reszta w normie. Czy to zwykłe zakażenie układu moczowego? Mogę wyleczyć to lekami bez recepty i po kuracji ponownie wykonać badanie moczu? Czy konieczna wizyta u lekarza rodzinnego?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

obecność leukocytów, azotynów oraz znacznej ilości bakterii w moczu oznacza najprawdopodobniej bakteryjne zakażenie układu moczowego. W związku z tym wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, w celu dobrania odpowiednich leków, które zwalczą infekcję. Nie zaleca się stosowania żadnych leków na własną rękę, ponieważ mogą one nie tylko nie przynieść zadowalających efektów leczenia, ale również zaszkodzić Pani zdrowiu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-fizyczne-czyli-wyglad-przejrzystosc-odczyn-ciezar-wlasciwy-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-na-azotyny

https://portal.abczdrowie.pl/azotyny-w-moczu-przyczyny-badanie-moczu-infekcja-drog-moczowych-ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty