Co oznacza wynik ASCUS w cytologii?

Witam , prosze i informacje co oznacza wynik Ascus , stan zapalny wywołany odczynem zapalnym ( pojedyncze jądra kom wolnolezace ) kolooskopia ( punkcikowanie i po próbie z kw octowym zbielenie drugiego st satysfakcjonujaca , cyt pok roku wczesnie 2 ze stanem zapalnym a 1,5 roku temu wycięta duża nadzerka wynik hist ok bez zmian patologicznych cyt wcześniej i po usunięciu 2 , dziekuje ) dziekuje kobieta 39 l

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą onkologii ginekologicznej.