Co oznacza wynik BACC tarczycy 70-latki?

Proszę o wyjaśnienie BAC/USG końcówkę igły potwierdzono w zmianie w prawym płacie tarczycy o wymiarach 11x9mm.W rozmazie wśród elementów morfotycznych krwi tyreocyty w grupach i rozproszeniu ,komórkach bardzo drobne,słabo zaznaczone jąderka.Obraz cytologiczny przemawia za zmianą pęcherzykową bliżej nieokreśloną oksyfilną kat III wg Bwthesda.Konieczne wykluczenie AITD i wykonanie biopsji kontrolnej za 5-6 miesięcy.Umówioną mam wizytę 04/2019 czy mogę tak długo czekać.

Lek. Paweł Szadkowski

Jako, że powinna Pani wykonać kontrolną biopsję za pół roku, lepiej by było skonsultować wynik u endokrynologa wcześniej. Ocena tego wyniku musi przebiegać w korelacji z całym obrazem klinicznym, poziomem hormonów tarczycy, TSH, z obrazem usg tarczycy i objawami, jakie u Pani występują.