Co oznacza wynik BACC tarczycy 70-latki?
Proszę o wyjaśnienie BAC/USG końcówkę igły potwierdzono w zmianie w prawym płacie tarczycy o wymiarach 11x9mm.W rozmazie wśród elementów morfotycznych krwi tyreocyty w grupach i rozproszeniu ,komórkach bardzo drobne,słabo zaznaczone jąderka.Obraz cytologiczny przemawia za zmianą pęcherzykową bliżej nieokreśloną oksyfilną kat III wg Bwthesda.Konieczne wykluczenie AITD i wykonanie biopsji kontrolnej za 5-6 miesięcy.Umówioną mam wizytę 04/2019 czy mogę tak długo czekać.

KOBIETA, 70 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Jako, że powinna Pani wykonać kontrolną biopsję za pół roku, lepiej by było skonsultować wynik u endokrynologa wcześniej. Ocena tego wyniku musi przebiegać w korelacji z całym obrazem klinicznym, poziomem hormonów tarczycy, TSH, z obrazem usg tarczycy i objawami, jakie u Pani występują.