Co oznacza wynik badań?

Endometritis purulenta gradu magno. Fragmenta telae in ststu necrosis typus. Cervicitis purulenta cum semi-et epidermisatio typus condylomata mucosae canalis.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tłumaczę wynik badania: "Ropne zapalenie błony śluzowej macicy dużego stopnia. Fragmenty tkanki martwiczej. Ropne zapalenie szyjki macicy z połowiczym i całkowitym nabłonkowaniem. Kłykciny błony śluzowej kanału."

Pozdrawiam serdecznie!