Co oznacza wynik badań na cytrynian?

Odebralam wyniki badan: lym 24.2, plt105,pdv21.3 a na cytrynian wartosc jest 53 Co to moze oznaczac? Z góry bardzo dziękuję!

Milena Lubowicz

Zwykle wykonuje się płytki na cytrynian, gdy są niskie w zwykłej morfologii. Czasami pobierając krew na EDTA (jak do morfologii) płytki ulegają agregacji, "zlepieniu" i jest ich mniej niż w rzeczywistości. Tutaj sytuacja jest odwrotna. Myślę, że badania należy powtórzyć.
Pozdrawiam