Co oznacza wynik badania dróg rodnych 47-latki?

Proszę o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego 1. Leiomyoma corporis uteri . 2. Endometrium in stadio proliferationis . 3. Signa infectionis HPV epitheli plani portionis vaginalis colli uteri . 4. Endocervicitis chronica focalis . Cystes e retentione colli uteri . Oviductus normalia .

Lek. Paweł Szadkowski

1. Mięśniak trzonu macicy. 2. Błona śluzowa macicy w stadium proliferacji. 3. Infekcja HPV w nabłonku płaskim szyjki macicy. 4. Miejscowe zapalenie błony śluzowej szyjki macicy. Torbiele retencyjne szyjki macicy. Jajowód w normie.
Z wynikiem proszę się udać do ginekologa.