Co oznacza wynik badania gastrologicznego 33-latki?

Jak zinterpretować wynik: Gastritis chronica mediocris gradus antri sine atrophia (M-40000). Bakterie spiralne w barwieniu giemza (-) (M-40000M)

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka w okolicy wpustu stopnia średniego bez atrofii. Test na obecność bakterii ujemny. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż leczenie zależy od Pani objawów i dolegliwości.