Co oznacza wynik badania gastrologicznego 47-latki?

Proszę mi przetłumaczyć wynik Gastritis chronica activia cum hyperplasia foveolare gastritis chronica activia cum metaplasia intestinalis

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej zołądka z przerostem dołeczkowym i metaplazją jelitową. Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na gastroskopię, gdyż leczenie zależy od Pani objawów i dolegliwości, a metaplazja jelitowa będzie wymagać kontroli.