Co oznacza wynik badania gastrologicznego 67-latka?

Dzien dobry Bardzo proszę o interpretację wyników badania gastrologicznego ponieważ wizytę u gastrologa będę miec za miesiąc czyli 19 wrzesien. Rozpoznanie histopatologiczne Fragmenty błony śluzowej żołądka z przewlekłym ( ) aktywnym ( ) naciekiemzapalnym. Metaplazja Jelitowa ( ) Zanik (-) Dysplazja (-) Dziekuje bardzo za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik podaje przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Z takim wynikiem należy udać się na wizytę do lekarza, który kierował na gastroskopię, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pana objawów i dolegliwości.