Co oznacza wynik badania gruczołu krokowego u 66-latka?

Witam Mój tata od ponad roku ma podwyższone PSA, zaczeło się od 39, potem za 3 miesiące było 9 (po czym lekarz zlecił biopsję ktora nie strwierdziła raka). 2 miesiące po biopsji przed wizytą zbadał PSA i wyszło 20. po tym wyniku lekarz skierował go na rezonans magnetyczny, dzisiaj odebraliśmy wyniki: Wykonano badanie multiarametryczne aparatem Spectra3,0t Gruczoł krokowy nieco powiększony 48x42x48 i objętość 51ml Po stronie prawej w strefie brzeżnej gruczołu brak zmian, natomiast po lewj stronie równomiernie obniżony sygnał w obrębie strefy brzeżnej gruczołu,z zatarciem granicy ze strefą przejściową - obraz MRI sugerujr zapalenie gruczołu po lewej stronie W strefie przejściowej gruczołu widoczne guzki dość dobrze odgraniczone od otoczenia ,zarowno o podwyższonym jak i obniżonym sygnale - obraz jak w przypadku łagodnego rozrostu. Ognisk ograniczenia dyfuzji zarówno w strefie przejściowej jak i brzeżnej nie uwidocznino.Perfuzja w obrębie gruczołu symetryczna torebka gruczołowa o równych zarysach,pęcherzyki nasienne nieposzerzone,symetryczne pęcherz moczowy prawidłwy,nie uwidczniono powiększonych węzłów chłonnych. wnioski Łagodny rozrost gruczołu,podejrzenie zmian zapalnych w obrębie gruczołu, nie uwidoczniono podejrzanych zmian PIRADS 2. Proszę o interpretcje

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik oraz pozostałe wyniki z urologiem.