Co oznacza wynik badania gruczołu piersiowego?

Witam. Odebrałem wynik mikroskopowy.prosze o wyjaśnienie co to znaczy,?.Rak inwazyjny gruczołu piersiowego, typ NST(No Specjal Type wg klasyf.WHO2012. Stopien złośliwości wg.skali Bloom-Richardson,a w modyfikacji Ellisa:G2.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza nowotwór złośliwy. G2 jest to tzw. Pośredni stopień złośliwości. Z tym wynikiem musi się Pan udać do onkologa, gdyż dalsze leczenie zależy od wielu czynników.