Co oznacza wynik badania guza?

Witam serdecznie, odebrałam wyniki histopat. mamy i mają się tak 1)część eozoficzna guza 2)dno resekcji 3)ściana tylna 1-luźni leżące fragmenty : carcinoma urothelile papilarnych "high-grade" 2-carcinoma urothelile papilarnych "high-grade" Nacieszyć raka stwierdza się w błonie podśluzowej pęcherza 3-fragment tankowania z pogrubioną mięśniówką i nadżerkowym zapaleniem nabłonka urotelialnego. Utkania nowotworowe nie stwierdza się Obraz mikroskop owy należy skwalifikować co najmniej wg UICC(8 ed) /WHO pT1 Z góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik oznacza obecność nowotworu złośliwego - raka urotelialnego pęcherza moczowego. Rak jest w niskim stopniu zaawansowania, dociera do błony podśluzowaj, ale z opisu wydaje się, że nie nacieka mięśniówki. Z wynikiem proszę się udać do lekarza - onkologa, urologa, aby zaplanować dalsze leczenie.