Co oznacza wynik badania histopatologicznego 40-letniej kobiety?

Proszę o wyjaśnienie opisu badania patomorfologicznego dostałam taki opis enteritis chronica activia mediocri gradu, colitis chronica activia mediocri gradu, gastritis chronica levi gradu, doudentis chronica activia levi gradu, co powinnam robić?
Lek. Paweł Szadkowski

Aktywne zapalenie błony śluzowej jelita cienkiego średniego stopnia, aktywne zapalenie błony śluzowej jelita grubego średniego stopnia, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka małego stopnia, przewlekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy małego stopnia. Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na badanie lub lekarza rodzinnego.