Co oznacza wynik badania histopatologicznego mojej mamy po endoskopii przełyku?

Witam, co oznacza chronica aktivia minoris gradus, oraz ogniskowo reaktywna dysplazja HP (-), jest to wynik badania hist-pat mojej mamy, po Endoskopii przelyku

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe aktywne zapalenie błony śluzowej małego stopnia, dysplazja, brak infekcji Helicobacter pylori. Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na badanie, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pani objawów i dolegliwości.