Co oznacza wynik badania histopatologicznego po usunięciu macicy u 57-latki?

Witam, bylaby mozliwosc przetłumaczenia mi wyników moich badań po biopsji ? Rozpoznanie klin: Stan po usunięciu macicy z powodu Ca adenosguamosum. Podejrzenie rozrostu nowotworowego w płucach. Mat. wg skierowania: BAC płuca pod kontrolą TK Wynik Badania: W obu płucach liczne guzki wym. 4-10 mm oraz większe ognisko, wym 10x20mm na pograniczu segmentów VIII/IX - stąd pobrano materiał biopsyjny. węzły chłonne wnęk i śródpiersia (-). Mikroskopowo: Adenocarcinoma endometrioides metastaticum. Odczyny ICC: TTF-1 (-), CK7 (ogniskowo ), ER ( ), VIM (ogniskowo )

Rafał Stando

Wynik ten oznacza obecność w płucach zmian przerzutowych, które najpewniej pochodzą z nowotworu macicy (trzonu?). Konieczna konsultacja z lekarzem zlecającym pobranie wycinków i onkologiem klinicznym.