Co oznacza wynik badania histopatologicznego skóry?

Dzień dobry, Bardzo proszę o interpretację wyniku histopatologicznego mojej mamy, u której został zdiagnozowany i usunięty chirurgicznie rak płaskonabłonkowy małżowiny usznej. Rozpoznanie histopatologiczne: Makroskopowo: Klinowaty fragment skory o wymiarach 2,5 x 1,8 x 1,2 i cztery fragmenty o długościach 1cm; 1,5 cm; 2,5cm i średnicy 0,7cm.(docięte fragmenty?). Na powierzchni klinowatego fragmentu owrzodziały guzek o średnicy 1,5cm, 0,3cm od bocznej linii cięcia. Ze względu na rozfragmentowanie materiału dokładne ustalenie linii cięcia niemożliwe. Mikroskopowo: Squamous cell carcinoma G2. Naciek owrzodziałego raka wnika w obręb skóry i ogniskowo tkankę podskórną na największą głębokość około 12mm. Nie stwierdzono ewidentnych cech angio i neuroinwazji. Naciek raka styczny do jednego z bocznych marginesow, margines gleboki waski-poniżej 1mm. Oddzielnie w materiale fragmenty skory i chrząstki z tkanka łączną bez nacieku nowotworowego.

Lek. Paweł Szadkowski

Rozpoznanie po łacinie oznacza: rak kolczystokomórkowy. Powinna się Pani udać z wynikiem do lekarza, gdyż musi on stwoerdzić, czy wycięcie było doszczętne, czy konieczne jest dalsze postępowanie.