Co oznacza wynik badania histopatologicznego wycinka pobranego podczas gastroskopii u 37-latki?

Dzień dobry, Otrzymałam właśnie wyniki badania histopatologicznego wycinka pobranego podczas gastroskopii. Rozpoznanie: Przewlekła aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka. Zapalenie 2 Aktywność 2 Zanik 0 metaplazja jelitowa 0 H. pylori 1 Rozpoznanie kliniczne: Gastritis erosiva. Od 1,5 tygodnia jestem na IPP 2x40 i póki co nie ma żadnej poprawy. Ból jest przez cały dzień pomimo ścisłej diety. Chciałabym zapytać czy powinnam zgłosić się do lekarza z tymi wynikami? Czy zakażenie HP 1 wymaga leczenia? Kiedy mogę się spodziewać poprawy po zażywanych lekach? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Musi się Pani udać do lekarza, gdyż wynik HP 1 może oznaczać konieczność zastosowania antybiotykoterapii.
1,5 tygodnia może być zbyt krótkim okresem na całkowite zniknięcie objawów.