Co oznacza wynik badania hormonów tarczycy u 9-latki?

witam, bardzo proszę o interpretacje wyników badań mojej córki- 9 lat, cała morfologia bez odchyleń od normy, TSH 19,30 Ul/mL, FT4 11,98 pmol/l, FT3 5,52 pmol/l, Anty TG 689,4 lU/ml, Anty TPO 115,6 Ul/ml

Lek. Paweł Szadkowski

Te wyniki wskazują na niedoczynność tarczycy na tle autoimmunologicznym (przeciwciała są dodatnie). Powinna Pani udać się z córką do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią do endokrynologa i po dokładnym badaniu zleci odpowiednie leczenie.