Co oznacza wynik badania jelita 59-latka?

W nadeslanym do badania odcinku jelita grubego nie stwierdzono utkania raka ani dysplazji nabłonka zbadano i skrojono w całości otudzowany obszar jelita. W naczyniach chłonnych nie zaobserwowano zatorow. W jednym z okolicznych węzłów chłonnych znaleziono Przerzuty gruczolak cewkiwego (1/9).linie cięcia preparatu zwykle. Czy w takim przypadku muszę brać chemię.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Leczenie w takich przypadkach jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta przez konsylium lekarskie złożone z kilku specjalistów. Pozdrawiam.